Już 85% mikrofirm deklaruje, że ma poczucie bezpieczeństwa finansowego – wynika z Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego Nest Banku. Okazuje się jednak, że prawie 62% obawia się, o to co będzie w przyszłości. Co sprawia, że mikrofirmy czują się bezpiecznie? Czego przedsiębiorcy się obawiają?
Poczucie bezpieczeństwa rośnie, jednak obawa o przyszłość pozostaje
Co sprawia, że przedsiębiorcy czują się bezpiecznie?
Czego obawiają się mikrofirmy?
Co zrobiłby mikroprzedsiębiorca w sytuacji awaryjnej?
– Niepokojące jest, że aż 36% mikrofirm woli zredukować wydatki, niż zwrócić się po pomoc do banku. Prawdopodobnie w przypadku części przedsiębiorców wynika to z przekonania, że wzięcie kredytu w banku to skomplikowana i czasochłonna procedura. Jednak w ostatnich kilku latach pojawiły się rozwiązania, dzięki którym firma może uzyskać pieniądze w kilka dni. Aby uzyskać finansowanie w Nest Banku wystarczy zadzwonić do doradcy, który na podstawie wywiadu telefonicznego poda kwotę kredytu dostępną dla danego klienta. Uzyskanie takiej informacji nie wymaga angażowania klienta w czasochłonne zbieranie dokumentów czy wizyty w banku. Wystarczy potwierdzić chęć uzyskania finansowania przy pomocy smsa. Resztą formalności zajmie się doradca, a pieniądze znajdą się na rachunku nawet następnego dnia.
Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku
[1] Indeks Bezpieczeństwa Finansowego Nest Banku to badanie, które zostało zrealizowane w dniach 27.08-04.09.2019 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 1001 ankiet z osobami samozatrudnionymi oraz właścicielami mikro i małych przedsiębiorstw. [2] Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw 2019, źródło: PARP (www.parp.gov.pl)